Při nákupu nad 555 Kč od nás získáte TUTO tašku jako dárek

Netradiční krabicový drak

netflix_1Každý to asi známe. Je podzim, doma pomalu začínáme přitápět v krbu. Únava přichází a ta veselá letní nálada opadá. Snad nejsem jediná, ale už i trošku toho stresu z nakupování vánočních dárků se mi dostavilo. A právě tyhle pochmurné dny si musíme zpříjemnit nějakou zajímavou aktivitou, kterou můžeme dělat s dětmi, partnerem či rodinou.

A i když seriály a kakao je skvělá odreagovačka tak to jde i aktivněji.  

boxkite1_1

Co třeba výroba draka? 
K podzimu neodmyslitelně patří pouštění draka. Je to zábava jak pro děti, tak i pro dospělé a jeho výroba není vůbec složitá. A odkud tahle tradice vlastně pochází? Tento zvyk se k nám dostal z východní Asie. Tam bylo pouštění létajících draků součástí náboženských rituálů. Draci se podobně jako dnes skládali pouze z jednoduchých konstrukcí. Později se tento trend rozšířil i mezi běžné obyvatele, kteří je vyráběli k odhánění ptactva ze svých polí.

1_1

Potřebujete pouze: 

  • Dlouhé dřevěné špejle (4x60cm, 8x30cm)
  • Dentální nit
  • Lepící pistoli 
  • Balící papír
  • Brčka
  • Nůžky
  • Tužku

Ustříhněte brčko v ohybu, aby od "kolínka" z každé strany zbyly cca 4cm. Spojte prostřednictvím brčka 60cm a 30cm špejli. Takto vytvořte dva obdélníky. Jestliže špejle nejsou v brčku napevno zakápněte, je lepící pistolí. 

3_1

4

Propojte dva obdélníkové rámečky vytvořením pravých úhlů a pomocí dentální nitě spojte dva kusy dohromady. Abyste měli jistotu, že se od sebe obdélníky neoddělí, zakápněte uzlík, kterým jste je spojili k sobe lepící pistolí. 

 

 

 

 

5

Na menších špejlích udělejte ve středu značku tužkou. Poté vytvořte z těchto špejlí křížek, který upevněte dentální nití a opět zakápněte lepidlem. Dbejte na zachování pravých úhlů. Ze zbývajících brček odstřihněte osm rovných kusů a přidejte je na konce příčných řezů.

6

Na rámu draka změřte 20 cm od každého rohu a udělejte značku. Zarovnejte dva kříže se značkami na rámu. Sklopte konce brčka dolů a zavažte je ke svislým špejlím a zajistěte je k rámu draka. Kříže stabilizují vnitřek rámu draka, aniž by jej zatěžovaly. 

8

Nastříhejte balící papír na proužky o rozměrech 22x130 cm a pomocí lepící pistole přilepte papír na okraj špejle. Opakujte na každé špejli a zatáhněte za papír, aby byl hezky napnutý. Okraje zarovnejte s konci rámu. To stejné i na druhé straně. Prostřední třetina draka bude odkrytá.

10

Na koncích konstrukce draka připevněte šňůrku, která bude sloužit k ovládání draka. 

Počkejte na perfektní větrný den a vezměte svého draka na první let. Budete se divit, jak se konstrukce ve větru zvedne a vyšplhá do nebe!

 

 

Markéta z Praďocha ❤️️️

Zdroj: www.ehow.com

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení